خرید ویلا در ترکیه
ایرانی‌ها چند خانه جدید در ترکیه خریدند؟
1400-05-16
قیمت مسکن
اجاره‌بها در حال موازنه با قیمت مسکن است
1400-05-27

صنعت ساختمان درحال ورود به عرصه خودکفایی است

صنعت ساختمان بامدادفوم

صنعت ساختمان درحال ورود به عرصه خودکفایی است

 

عوامل رکود بازار صنعت ساختمان سازی

مدیر عامل مجتمع صنعتی بامداد فوم خوزستان گفت : کاهش حجم نقدینگی وکاهش قدرت خرید مردم دو عاملی است که باعث رکود بازار صنعت ساختمان شده است.

 

راه حل مشکل رکود بازار صنعت ساختمان سازی

وام هایی که دولت در برنامه قرار داده در حل این مشکل تاثیر گذار است .

 

احسان جوهر زاده  اظهار کرد : صنعت ساختمان درحال ورود به عرصه جدید است وچون درآمدهای کشورمان براساس نظام مالیاتی است خیلی افراد فکر می کننند این مالیاتها مانعی بر سر تولیدکنندگان است این درحالیست که قانون همه کشورها براساس مالیات است .
جوهرزاده تصریح کرد :طبیعتا سختی هایی بر سر راه تولیدکنندگان قراردارد که چون درحال ورود به عرصه جدید خودکفایی هستیم یک امر عادی است و همین که از واردات بی رویه جلوگیری شود خود در تقویت تولید نقش مهمی ایفا می کند.
شرکت تولیدکننده مصالح ساختمانی بامدادفوم
وی با اشاره به اینکه این شرکت از سال 87 تاسیس شده است، گفت : در ابتدا در زمینه پلاستوفوم فعالیت خود را آغازکردیم و اولین دستگاه خط تولید دیوارهای پلاستوفومی به خوزستان توسط شرکت ما انجام شده است . همچنین  سال 90 هم خط تولید تیرچه صنعتی را برای نخستین بار به استان وارد کردیم که همچنان فعال است .
جوهر زاده اظهار کرد : امسال خط تولید بتن ریزی تیرجه میلگردی و بلوک های سبک دیواری را راه اندازی کردیم ولی بلوک های دیواری صنعتی هنوز اتمام نیافته اند و پیش بینی می شود اوایل سال آینده خط تولید بلوک های سبک دیواری را به استان وارد کنیم .
این تولید کننده خوزستانی، ظرفیت تولید پلاستوفوم مجتمع صنعتی بامداد فوم خوزستان را یک هزار و100 تن درسال اعلام کرد و گفت : با توجه به اینکه مواد اولیه امسال در بورس وارد شده وتولید کنندگان داخلی نیز سه شرکت پتروشیمی هستند می توان گفت ایرانی ها در این صنعت نسبت به کشورهای اطراف و حتی کشورهای حاشیه خلیج فارس جلوتر هستند .
وی کیفیت این نمایشگاه را نسبت به سالهای گذشته خوب برشمرد وافزود : شاید تعداد شرکت کنندگان در نمایشگاه کمتر شده باشد اما حرفه ای ها وکسانی که در این صنعت حرفی برای گفتن داشته اند در نمایشگاه شرکت کرده اند که این خود نقطه قوت نمایشگاه محسوب می شود