مراحل اجرای سقف تیرچه یونولیت بامداد فوم
سقف تیرچه یونولیت
1401-04-14
ابعاد فوم یونولیت سقفی بامدادفوم
فوم یونولیت
1401-04-21

قیمت خرید یونولیت سقفی

قیمت یونولیت سقفی امروز بامدادفوم

قیمت خرید بلوک سقفی بامدادفوم

 

در دنیای امروزی هر چه که یک ساختمان سبک‌تر و مقاوم‌تر باشد، مناسب‌تر بوده و طرفداران بیشتری دارد. یکی از مهم‌ترین و موثرترین کارهایی که برای سبک‌سازی ساختمان می‌توان انجام داد انتخاب سقف مناسب و استفاده از مصالح باکیفیت و مرغوب برای ساخت آن است. سقف تیرچه بلوک که در این روزها در کشور ما بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد یکی از انواع سقف ساختمان است که به سبک سازی سقف کمک شایانی می‌کند. در ساخت این سقف از تیرچه و بلوک سقفی استفاده می‌شود. در این مقاله قصد داریم تا در خصوص خرید یکی از پرکاربردترین انواع بلوک سقفی یعنی یونولیت سقفی صحبت نماییم.

 

زمانی تقریبی برای مطالعه این مقاله: 5 دقیقه

 

یونولیت سقفی

یونولیت سقفی یکی از انواع بلوک‌های سقفی است. این محصول از پلاستوفوم ساخته شده است. پلاستوفوم نوعی پلیمر سفید از جنس پلی استایرن بوده و از محصولات پتروشیمی به‌شمار می‌رود. در کشور ما پلاستوفوم با نام یونولیت شناخته می‌شود. البته این نکته حائز اهمیت است که یونولیت علاوه بر استفاده به عنوان بلوک سقفی کاربردهای دیگری نیز دارد. در صنعت ساختمان سازی از یونولیت برای سقف، دیوار و حتی نمای ساختمان استفاده می‌شود. یکی از اصلی‌ترین ویژگی‌های این محصول عایق بودن در برابر حرارت، رطوبت و صدا است.

 

انواع یونولیت سقفی

 

مهم‌ترین ویژگی‌های یونولیت سقفی:

قیمت خرید یونولیت سقفی بامدادفوم
 • کاهش وزن سقف و در نتیجه کاهش وزن سازه

 • افزایش سرعت اجرا

 • کاهش هزینه حمل و نقل و جابه‌جایی

 • کاهش هزینه‌های دستمزد کارگران

 • کاهش ضایعات ایجاد شده در زمان حمل و نصب

 • پیوستگی گچ و خاک در زیر سقف به دلیل شیارهای پایین

 •  بلوک‌ها

 • کاهش سایز تیرچه‌ها و ستون‌ها و در نتیجه کاهش مصرف آهن و فولاد در ساختمان

 • کاهش بتن مصرفی

 • مقاومت در برابر حریق و زلزله و ضربه‌پذیر بودن آن هنگام بتن‌ریزی

 • عایق حرارت و صدا

 • حمل آسان و کم‌هزینه

 • مقاومت در برابر آتش و اشتعال

 • غیر قابل نفوذ بودن برای حشرات موذی

 

برای مطالعه بیشتر: یونولیت ساختمانی

 

خرید یونولیت سقفی

خرید یونولیت سقفی باید به دقت انجام شود زیرا اگر در ساخت یونولیت استاندارد‌های لازم رعایت نشود نه‌ تنها بسیاری از ویژگی‌ و مزایا از دست خواهند رفت بلکه نتیجه‌ای عکس خواهد داشت. به‌طور مثال یکی از ویژگی‌های مهم یونولیت سقفی مقاومت آن در برابر آتش است. اما در نوع غیر استاندارد آن این مقاومت وجود نداشته و حتی در صورت آتش‌سوزی دود سمی از خود متصاعد خواهد کرد. در سال‌های اخیر نهاد‌های ناظر تنها استفاده از یونولیت سقفی کندسوز را مجاز دانسته‌اند. از این رو توجه به برخی نکات ضروری و حائز اهمیت خواهد بود که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌نماییم.

 

قیمت خرید یونولیت سقفی استاندارد

 • دارا بودن نشان استاندارد ملی ایران

 • شرکت و برند تولید کننده یونولیت سقفی

 • میزان مقاومت فوم سقفی در برابر رطوبت و آب

 • قیمت خرید یونولیت سقفی

 • میزان ضریب عایق بودن یونولیت در برابر صدا

 • میزان مقاومت یونولیت سقفی در برابر آتش

 • ضخامت و ابعاد یونولیت سقفی

 • چگالی و دانسیته یونولیت سقفی

 

برای مطالعه بیشتر: شاسی تیرچه

 

قیمت خرید یونولیت سقفی

یکی از دغدغه‌هایی که همیشه سازندگان و مالکان ساختمان‌ها با آن روبرو هستند، قیمت خرید مصالح ساختمانی است. برای خرید یونولیت سقفی نیز این دغدغه وجود دارد. در ادامه به بررسی اجمالی مهم‌ترین مواردی که در قیمت یونولیت سقفی موثر هستند، خواهیم پرداخت.

 

خرید یونولیت سقفی

برای ثبت سفارش و خرید یونولیت سقفی در شهرهای مختلف خوزستان کافیست با بامدادفوم تماس بگیرید.

یونولیت سقفی شوش، یونولیت سقفی اندیمشک، یونولیت سقفی دزفول، یونولیت سقفی شوشتر، یونولیت سقفی مسجد سلیمان، یونولیت سقفی لالی، یونولیت سقفی اندیکا، یونولیت سقفی ایذه، یونولیت سقفی باغ ملک، یونولیت سقفی قلعه تل، یونولیت سقفی رامهرمز، یونولیت سقفی ماهشهر، یونولیت سقفی بهبهان، یونولیت سقفی امیدیه، یونولیت سقفی ماهشهر، یونولیت سقفی سربندر، یونولیت سقفی آبادان، یونولیت سقفی خرمشهر، یونولیت سقفی شادگان، یونولیت سقفی سوسنگرد، یونولیت سقفی هویزه، یونولیت سقفی حمیدیه، یونولیت سقفی هندیجان، یونولیت سقفی گتوند، یونولیت سقفی باوی، یونولیت سقفی اهواز، یونولیت سقفی خوزستان 

 

 

استاندارد بودن یونولیت سقفی

یونولیت سقفی باید پس از تولید برای دریافت نشان استاندارد ملی به مرکز تحقیقات مسکن فرستاده شود تا پس از انجام آزمایش‌های لازم، گواهینامه و نشان استاندارد ملی را دریافت نماید. یونولیت سقفی استاندارد باید کند سوز بوده و در برابر آتش مقاوم باشد. این بدان معناست که در زمان آتش‌سوزی شعله‌ور نشده و از خود دود سمی تولید نمی‌کند.

 

برای مطالعه بیشتر: بلوک یونولیت

 

ابعاد یونولیت سقفی

یونولیت سقفی بر مبنای کاربرد و محل استفاده در ابعاد استاندارد تولید می‌شود. البته باید در نظر داشت امکان تولید یونولیت سقفی در ابعاد مورد نظر مشتری نیز وجود دارد. ابعاد یونولیت سقفی یکی از مواردی است که در قیمت آن موثر است. هر چه ابعاد بزرگتر باشد، به فرض ثابت ماندن بقیه پارامترها از جمله چگالی، قیمت یونولیت سقفی بالاتر خواهد بود.

 

برای مطالعه بیشتر: انواع سقف های جدید ساختمانی

 

ابعاد استاندارد یونولیت سقفی:

 

 • یونولیت‌هایی که مخصوص تیرچه فندوله یا بتنی هستند دارای طول ۲ متر، عرض ۵۰ سانتی‌متر و ارتفاع ۲۰ یا ۲۵ سانتی متری هستند.
 • یونولیت‌هایی که مخصوص تیرچه‌های کرومیت یا فلزی هستند در طول‌های مختلف تا ۲ متر، عرض ۶۵ سانتی‌متری و ارتفاع ۲۰ یا ۲۵ سانتی متری تولید می‌شوند.
 • یونولیت‌هایی که به عنوان فوم سقف‌های پیش تنیده تولید می‌شوند دارای طول ۲ متر، عرض ۵۰ سانتی‌متر و ارتفاع ۱۵ سانتی‌متری هستند.
 • یونولیت‌ حفره دار دارای طول ۱۱۰ سانتی‌متر، عرض ۵۰ سانتی‌متر و ارتفاع ۲۵ سانتی‌متر هستند.

 

برای مطالعه بیشتر:تولید کننده ی بونولیت سقفی

 

چگالی یونولیت سقفی

دانسیته یا چگالی به معنای وزن در واحد حجم است. به بیان ساده‌تر وزن یک متر مکعب از هر نوع مصالحی را چگالی آن می‌گویند. از آنجایی که یونولیت سقفی ابعادی استاندارد دارد، وزن و چگالی آن رابطه مستقیم دارند بنابراین هرچه چگالی یونولیت سقفی بیشتر باشد، وزن و در نتیجه قیمت آن نیز بیشتر خواهد بود. عموما دانسیته یا چگالی یونولیت بین 7 تا 8 کیلوگرم بر مترمکعب بوده اما مناسب‌ترین دانسیته برای ساخت سقف تیرچه یونولیت 12 کیلوگرم بر مترمکعب است. در نظر داشته باشید دانسیته زیر 7 کیلوگرم در مترمکعب برای سقف به هیچ عنوان توصیه نمی شود. در شرایطی که از بلوک بسیار سبک استفاده شود ممکن است در زمان بتن ریزی یونولیت شکسته و موجب فرار بتن شود. وقوع این اتفاق بسیار ناخوشایند بوده و ضرر‌های مالی زیادی به همراه خواهد داشت.

 

برای مطالعه بیشتر: یونولیت دیواری

 

کلام آخر برای قیمت خرید یونولیت سقفی

فوم یا یونولیت از مهم‌ترین و پرمصرف‌ترین مصالح ساختمانی بوده که در سال‌های اخیر بسیار مورد توجه سازندگان ساختمان قرار گرفته است. در میان انواع این محصول، یونولیت سقفی پرکاربردترین نوع آن به شمار می‌رود. یونولیت سقفی محصولی سبک، مقاوم در برابر زلزله، عایق رطوبت، عایق حرارت و مقرون به صرفه است. قیمت خرید یونولیت سقفی به پارامترهای مختلفی از جمله استاندارد بودن، کیفیت مواد اولیه، ابعاد وزن و چگالی بستگی دارد. در نظر داشته باشید ممکن است برخی تولیدکنندگان محصولی مغایر با مشخصات درخواستی ارائه دهند از این رو همواره توصیه می‌شود برای خرید یونولیت سقفی به فروشندگان معتبر مراجعه کرده و با خیال راحت محصولی باکیفیت و قیمت مناسب تهیه نمایید. برای خرید، فروش و استعلام قیمت یونولیت دیواری و یونولیت سقفی می توانید با کارخانه تولید یونولیت سقفی بامدادفوم تماس بگیرید.

 

برای مطالعه بیشتر: قیمت دیوار پیش ساخته یونولیتی