یونولیت دیواری بامدادفوم
یونولیت دیواری
1401-05-02
مراحل تولید یونولیت بامدادفوم
مراحل تولید یونولیت سقفی و دیواری
1401-05-15

قیمت دیوار پیش ساخته یونولیتی

لیست قیمت دیوار پیش ساخته یونولیتی بامدادفوم

قیمت دیوار پیش ساخته

 

امروزه یکی از مسائل مهم در ساخت سازه‌های مختلف سرعت در ساخت است. از این رو تولیدکنندگان و فعالان صنعت ساختمان راه‌حل‌های متنوعی را برای سرعت بخشیدن به ساخت سازه‌های مسکونی، تجاری، اداری و سایر موارد ابداع کرده‌اند. یکی از این راه‌حل‌ها استفاده از قطعات پیش‌ساخته بوده که سبب فشرده‌شدن جدول زمانی پروژه و در نتیجه کاهش مدت زمان ساخت می‌شوند. محدودیتی در ساخت قطعات پیش ساخته وجود نداشته و تمام اجزای یک سازه از کف تا سقف را می‌توان با استفاده از قطعات پیش‌ساخته اجرا کرد. یکی از انواع قطعات پیش‌ساخته که در این مقاله از بامداد فوم قصد داریم با آن آشنا شویم، دیوار پیش ساخته است.

 

برای مطالعه بیشتر:یونولیت ساختمانی

 

انواع دیوار پیش ساخته

دیوار پیش‌ساخته نوعی از سازه‌های پیش‌ساخته بوده که جایگزین دیوارهای سنتی شده‌ است. با توجه به نوع دیوار پیش‌ساخته، مواد مصرفی و شیوه عایق‌بندی آن متفاوت است. برای نصب دیوارهای پیش‌ساخته از چسب مخصوص استفاده می‌شود. این چسب‌ها مطابق با جنس خود دیوار بوده و دارای چسبندگی بالایی هستند. تنوع دیوارهای پیش‌ساخته سبب شده بتوان از این محصول در شرایط مختلف آب‌وهوایی استفاده کرد. از سوی دیگر سهولت در حمل‌ونقل و نصب، امکان استفاده در تمام مناطق و شرایط جوی را فراهم خواهد آورد. برای نصب دیوارهای پیش ساخته باید، چسب مخصوص دیوار را به مقدار مناسب تهیه کرد. سپس به منظور متصل کردن کف، سقف و بدنه باید نوار لرزه ‌گیر را نصب نمود. در مرحله بعد به منظور اتصال بهتر، باید لبه زیرین دیوار با رعایت تراز افقی و عمودی برش داده و سپس شاخک‌های متصل‌کننده پانل به دیوار را به منظور برقراری اتصال قوی بین دیوار پیش‌ساخته و پانل، نصب شود. پس از نصب تمامی مراحل دیوار پیش ساخته به منطقه موردنظر، باید تمام مقاطع درزگیری شده تا استحکام، ترک‌های ریز و تمام حفره‌ها پوشش و حفظ شود. در ادامه به صورت اجمالی با انواع دیوار پیش ساخته آشنا می‌شویم.

 

برای مطالعه بیشتر: عایق پلاستوفوم

 

دیوار پیش ساخته گچی

انواع دیوار پیش ساخته

متریال این نوع دیوار پیش‌ساخته، گچ مخصوص که ریزتر از گچ معمولی است، به‌همراه آب و الیاف سبک (پشم شیشه و پلی یورتان) است. برای ساخت دیوار با استفاده از این محصولات پنل‌های گچی به شکل کام و زبانه‌ای در کنار یکدیگر قرار گرفته و با ملاتی که ماده اصلی آن گچ است به یکدیگر متصل می‌شوند. در نظر داشته باشید، دیوار پیش ساخته گچی صرفا به‌عنوان دیوار غیرباربر و برای جداسازی فضاها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

انواع دیوارهای گچی عبارتند از:

 

⦁دیوار پیش ساخته گچی توپر
⦁ سوراخ‌دار؛ به منظور کاهش وزن ساختمان
⦁ ضدآب؛ برای سرویس‌های بهداشتی، حمام و آشپزخانه
⦁ دیوار پیش ساخته گچی مسلح

 

 

خرید مصالح ساختمانی از بامدادفوم: خرید ورق یونولیت با ارتفاع ۲ تا ۱۰۰ سانتی متر

 

دیوار پیش ساخته بتنی

مواد سازنده دیوار پیش ساخته بتنی شامل سیمان، سنگدانه، آب، میلگرد و افزودنی‌ها برای حفظ خاصیت بتن است. دیوارهای بتنی ارزان بوده و معمولا به آسانی نصب می‌شوند. به دلیل قابلیت استفاده از هر دوطرف دیوار پیش ساخته بتنی از نوع دیوار، از آن بیشتر برای نماسازی استفاده می‌شود.

 

برای مطالعه بیشتر: شاسی تیرچه

 

دیوار پیش‌ساخته کناف

روش های دیوار پیش‌ساخته کنافی به دو صورت سیستم سازه‌ای و بدون سیستم سازه‌ای انجام می گیرد. به دلیل متریال استفاده شده در این نوع دیوارهای پیش‌ساخته، به عنوان عایق حرارتی و صوتی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 

برای مطالعه بیشتر: انواع سقف های جدید ساختمانی

 

دیوار پیش ساخته چوبی

از دیوارهای پیش ساخته چوبی استفاده های متنوعی در ساخت ساختمان و به عنوان یک عنصر مهم در دکوراسیون داخلی و خارجی سازه نیز استفاده می شود. در زمان استفاده از دیوار پیش ساخته چوبی برای ساخت دیوار باربر، برای افزایش استحکام سازه پیش‌ساخته به پی بتنی ساختمان وصل می‌شود.

 

برای مطالعه بیشتر:تولید کننده ی بونولیت سقفی

 

دیوار پیش‌ساخته یونولیتی یا تری‌دی‌پانل

این نوع دیوار پیش ساخته که با نام تری دی پنل نیز شناخته می‌شود با استفاده از شبکه‌های فلزی (فولاد گالوانیزه) و فوم پلی‌ استایرن (یونولیت) ساخته می‌شوند. وجود یونولیت و فولاد گالوانیزه در این نوع از دیوارهای پیش‌ساخته موجب خاصیت ضدآبی در آن و در نتیجه جلوگیری از قارچ و کپک در بافت دیوار خواهد شد. دیوار پیش ساخته یونولیتی از یک هسته از جنس یونولیت که در میان دو شبکه فولادی قرار گرفته، ساخته شده است. دو شبکه فلزی به طور کامل در فواصل مشخص با اعضای خرپایی به یکدیگر متصل شده‌اند. دیوار تری دی پانل به دلیل وجود خرپایی مورب بسیار مستحکم خواهد بود. از این رو این دیوار هم به‌عنوان دیوار باربر و هم دیوار غیر باربر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

برای مطالعه بیشتر:یونولیت دیواری

 

مزایای دیوار پیش ساخته یونولیتی

 

⦁ کاهش وزن ساختمان به علت سبکی سقف و دیوارهای ساخته شده یونولیتی
⦁ سرعت حمل‌ونقل و سهولت بالا کشیدن پانل‌ها در ساختمان‌های مرتفع
⦁ مقاومت زیاد در برابر نیروهای برشی ناشی از زلزله به علت یکپارچگی سازه
⦁ دیوارهای پیش ساخته شده یونولیتی عایق در برابر حرارت، برودت، رطوبت و صدا
⦁ مقاوم در برابر آتش‌سوزی به علت وجود قشرهای بتنی طرفین پانل
⦁ نفوذ ناپذیری ساختمان دیوارهای پیش ساخته شده یونولیتی در برابر حشرات
⦁ کاهش زمان اجرای ساختمان دیوارهای پیش ساخته شده یونولیتی
⦁ عدم نیاز به باربند به دلیل یکپارچه بودن سیستم دیوار و سقف در سیستم پانل
⦁ دستیابی به فضای مفید بیشتر به علت ضخامت ناچیز دیوارهای یونولیتی
⦁ نصب آسان درب و پنجره‌ در دیوار پیش ساخته شده یونولیتی
⦁ سهولت در قرار دادن تاسیسات ساختمان از جمله لوله‌های آب و برق

 

برای مطالعه بیشتر:بلوک سقفی یونولیت

 

دیوار پیش ساخته بتنی

 

عوامل موثر بر قیمت دیوار پیش ساخته یونولیتی

در محاسبه و تعیین قیمت دیوار پیش ساخته یونولیتی فاکتورهای مختلفی تاثیرگذار هستند. اهمیت این فاکتورها آنقدر زیاد است که موجب تغییر قیمت هر متر از انواع دیوار پیش ساخته یونولیتی از چند ده هزار تا چند صد هزار تومان خواهد شد. از جمله مهم‌ترین پارامترهای تاثیرگذار می‌توان به شرکت و برند تولیدکننده، قیمت و نوع مواد اولیه، نرخ ارز، نوع پخت یونولیت، ابعاد، اندازه و ضخامت یونولیت، هزینه حمل‌ونقل و میزان متراژ یونولیت اشاره نمود.

 

کلام آخر

یکی از انواع دیوارهای پیش ساخته، دیوارهای پیش ساخته یونولیتی هستند که در سال‌های اخیر توجه سازندگان زیادی را به خود جلب کرده‌اند. این نوع از مصالح ساختمانی از انواع متنوعی برخوردار بوده که با توجه به نیاز مورد استفاده قرار خواهد گرفت. به همین دلیل در زمان خرید دیوار پیش ساخته یونولیتی با قیمت‌های متفاوتی روبرو خواهید شد. با توجه به این موضوع و همچنین تاثیر این محصولات در استحکام و دوام ساختمان لازم است، در هنگام خرید به عوامل موثر در قیمت دیوار پیش ساخته یونولیتی که اشاره شد، توجه فراوانی شود. برای ثبت سفارش و خرید یونولیت در شهرهای مختلف خوزستان کافیست با بامدادفوم تماس بگیرید.

یونولیت شوش، یونولیت اندیمشک، یونولیت دزفول، یونولیت شوشتر، یونولیت مسجد سلیمان، یونولیت لالی، یونولیت اندیکا، یونولیت ایذه، یونولیت باغ ملک، یونولیت قلعه تل، یونولیت رامهرمز، یونولیت ماهشهر، یونولیت بهبهان، یونولیت امیدیه، یونولیت ماهشهر، یونولیت سربندر، یونولیت آبادان، یونولیت خرمشهر، یونولیت شادگان، یونولیت سوسنگرد، یونولیت هویزه، یونولیت حمیدیه، یونولیت هندیجان، یونولیت گتوند، یونولیت باوی، یونولیت اهواز، یونولیت خوزستان