لیست قیمت دیوار پیش ساخته یونولیتی بامدادفوم
قیمت دیوار پیش ساخته یونولیتی
1401-05-11
انواع سقف ساختمانی
انواع سقف های جدید ساختمانی
1401-05-15

مراحل تولید یونولیت سقفی و دیواری

مراحل تولید یونولیت بامدادفوم

مراحل تولید یونولیت سقفی و دیواری

در سال‌های اخیر در میان مصالح ساختمانی مختلف، یونولیت جایگاه ویژه‌ای پیدا کرده است. یونولیت ساختمانی که ماده مصنوعی است، طی فرایندی از مواد به‌دست‌آمده در پتروشیمی ساخته می‌شود و در انواع مختلف در فضاهای متنوعی از ساختمان مورد استفاده قرار خواهد گرفت. از مهم‌ترین و پرکاربردترین انواع یونولیت می‌توان به یونولیت سقفی و یونولیت دیواری اشاره کرد. مزایای فراوان یونولیت سقفی و یونولیت دیواری آن‌ها را به یکی از محبوب‌ترین مصالح ساختمانی تبدیل کرده است.

در ادامه برخی از مهم‌ترین ویژگی‌های این ماده پرطرفدار را بررسی خواهیم کرد.

 

 مراحل تولید یونولیت سقفی و یونولیت دیواری بامداد فوم

 • وزن سبک یونولیت سقفی

 • مقاومت در برابر رطوبت

 • عایق حرارتی یونولیت دیواری

 • طول عمر و دوام بالا یونولیت سقفی و دیواری

 • قابلیت بازیافت یونولیت سقفی و یونولیت دیواری

 • امکان لمینت شدن با استفاده از رزین اپوکسی

 • امکان تبدیل به اشکال و اندازه‌های مختلف

 • قابلیت حمل آسان یونولیت سقفی

 • دارای خاصیت ضدضربه یونولیت دیواری

 • مقاومت بالا در برابر فشار یونولیت سقفی و دیواری

 • امکان چاپ و برچسب‌گذاری بر روی آن

زمان تقریبی مورد نیاز برای مطالعه این مقاله: 5 دقیقه

 مراحل تولید یونولیت سقفی بامداد فوم

 

یونولیت سقفی و دیواری چیست؟

قبل از هر چیز تعریفی از یونولیت ارائه خواهیم داد. یونولیت که به آن فوم نیز گفته می‌شود، یک پلیمر با وزن مولکولی بالاست که از پلی‌استایرن تهیه می‌شود.

همان‌طور که اشاره شد، ماده اولیه یونولیت سقفی و یونولیت دیواری یک پلیمر مصنوعی که از فرایندهای پتروشیمی به دست می‌آید، با نام پلی‌استایرن است. این ماده شبیه دانه‌های شکر است. نکته مهم در زمان تهیه و خرید پلی‌استایرن تاریخ انقضای آن بوده، زیرا پلی‌استایرن تاریخ مصرف بسیار محدودی دارد.

انواع یونولیت سقفی

 

تاریخچه یونولیت

اولین‌بار پلی‌استایرن توسط ادوارد سایمون در سال ۱۸۳۹ کشف شد. اما تهیه تجاری منومر استایرن و پلیمریزاسیون آن به سال ۱۹۳۴ بر می‌گردد که کمپانی «داو» توانست استایرن را از فراورده‌های نفتی سَنتِز نماید و سپس آن را پلیمریزه کند. پس از آن نیز آلمان‌ها در جنگ جهانی دوم از این محصول استفاده‌های متعددی در ساخت پل‌ها و موارد مشابه کردند. تجارب جنگ و مطالعات تئوری‌های مختلف در خصوص پلیمر سبب شد، در ابتدای سال 1950 شرکت BASF یک فرایند دومرحله‌ای برای تولید فوم پلی‌ استایرن را گسترش دهد. امروزه نیز همچنان از همین روش برای تولید یونولیت استفاده می‌شود.

 

خرید مصالح ساختمانی از بامدادفوم: خرید ورق یونولیت

 

مراحل تولید یونولیت سقفی و یونولیت دیواری

وقتی از یونولیت ساختمانی و مزایای فراوان آن صحبت می‌شود، شاید در خصوص نحوه ساخت و مواد اولیه تشکیل‌دهنده آن کنجکاو شوید. در این مقاله به بررسی شیوه ساخت یونولیت سقفی و یونولیت دیواری می‌پردازیم تا به این کنجکاوی پاسخ دهیم. البته باتوجه‌ به تقاضای زیادی که برای خرید یونولیت سقفی و دیواری وجود دارد، تولید و فروش یونولیت سقفی و دیواری نیز می‌تواند سودآور باشد. بنابراین این مطلب برای کسانی که قصد راه‌اندازی خط تولید یونولیت ساختمانی را دارند، نیز مفید خواهد بود.

 

برای مطالعه بیشتر: یونولیت ساختمانی

 

انبساط و پخت

برای تولید یونولیت یا فوم به یک دیگ بخار با نام اکسپندر نیاز خواهیم داشت. مواد اولیه پس از ورود به این دیگ بخار تا ۵۰ برابر حجم اولیه خود بزرگ خواهند شد. روش کار این دیگ به این صورت است که از یک سمت پلی‌استایرن خام به طور مداوم وارد خواهد شد، از سمت دیگر توسط دریچه‌هایی بخار هوا نیز وارد می‌شود. سپس توسط پروانه همزن فرایند حجیم‌سازی آغاز می‌گردد. در این فرایند از موادی به‌عنوان عوامل حجیم کننده و پف دهنده استفاده می‌شود. متداول‌ترین مواد برای این منظور شنتان و دی‌اکسیدکربن هستند. در این فرایند که پلیمریزاسیون نام دارد، پلی‌استایرن ورودی با میلیون‌ها منفذ هوا پر شده و حجیم می‌گردد. محصول نهایی این فرایند شامل ۹۰ درصد هوا و ۱۰ درصد ماده اولیه است.

 

برای مطالعه بیشتر: قیمت دیوار پیش ساخته یونولیتی

 

تهویه و خنک‌سازی

پس از آن که مواد درون دیگ بخار به حجم و دانسیته یونولیت سقفی موردنظر رسیدند، مواد پخته شده که به آن‌ها مهره یا دانه پلاستوفوم می‌گوییم، به سیلوهای ذخیره‌سازی منتقل می‌شود تا با مدت 6 الی 12 ساعت برای رسیدن به دما و فشار تعادل ثابت باقی بمانند.

 

برای مطالعه بیشتر: انواع سقف های جدید ساختمانی

 

قالب‌گیری و تولید بلوک مادر

در این مرحله مهره‌ها درون قالب قرار می‌گیرند و مجدداً با بخار گرم می‌شوند تا به شکل بلوک مادر دربیایند. در این مرحله فشار بخار ورودی و مقدار حرارت و رطوبت حائز اهمیت است. بعد از تولید بلوک مادر باید آن را در انباری با دستگاه تهویه پیشرفته نگهداری نمود و در تمام مدت لازم است دمای محل نگهداری بلوک یکسان باشد، بعد از این مرحله بلوک آماده برش می‌گردد.

 

برای مطالعه بیشتر: شاسی تیرچه

 

برش

در مرحله آخر که به آن آرایش بلوک مادر گفته می‌شود، بلوک‌ها به روی میز برش منتقل می‌شوند. سپس این بلوک‌ها به‌وسیله سیم‌های المنت برقی و یا دستگاه CNC به ابعاد و اندازه‌های موردنظر مشتری برش خورده و روانه بازار می‌شوند.

 

برای مطالعه بیشتر: فوم یونولیت

 

کنترل کیفیت یونولیت

در تمام مراحل تولید، کنترل کیفیت و آزمایشگاه کارخانه نقش مهمی در کیفیت یونولیت تولیدی دارد. نیروی کنترل کیفی به کمک وسایل آزمایشگاهی دقیق و مدرن، کیفیت محصول تولیدی کارخانه را تضمین خواهد کرد.

 

برای مطالعه بیشتر: قیمت خرید یونولیت سقفی

 

ماشین‌آلات موردنیاز برای تولید یونولیت

اگرچه همان‌طور که دیدیم تولید پلاستوفوم یا یونولیت پیچیدگی خاصی ندارد اما به‌هرحال برای تولید آن نیاز به یک خط تولید مجهز خواهیم داشت. از جمله مهم‌ترین ماشین‌آلات و ملزوماتی که در این خط تولید نیاز خواهد بود به موارد زیر می‌توان اشاره کرد.

 

 • دیگ بخار الزاماً استاندارد
 • دستگاه مواد پز پلاستوفوم
 • دستگاه خشک‌کن مواد پلاستوفوم
 • دستگاه بلوکر پلاستوفوم
 • دستگاه برش (میز برش) پلاستوفوم
 • آسیاب مواد زائد پلاستوفوم

 

برای مطالعه بیشتر:تولید کننده ی بونولیت سقفی

 

خرید یونولیت سقفی

برای ثبت سفارش و خرید یونولیت سقفی در شهرهای مختلف خوزستان کافیست با بامدادفوم تماس بگیرید.

یونولیت سقفی شوش، یونولیت سقفی اندیمشک، یونولیت سقفی دزفول، یونولیت سقفی شوشتر، یونولیت سقفی مسجد سلیمان، یونولیت سقفی لالی، یونولیت سقفی اندیکا، یونولیت سقفی ایذه، یونولیت سقفی باغ ملک، یونولیت سقفی قلعه تل، یونولیت سقفی رامهرمز، یونولیت سقفی ماهشهر، یونولیت سقفی بهبهان، یونولیت سقفی امیدیه، یونولیت سقفی ماهشهر، یونولیت سقفی سربندر، یونولیت سقفی آبادان، یونولیت سقفی خرمشهر، یونولیت سقفی شادگان، یونولیت سقفی سوسنگرد، یونولیت سقفی هویزه، یونولیت سقفی حمیدیه، یونولیت سقفی هندیجان، یونولیت سقفی گتوند، یونولیت سقفی باوی، یونولیت سقفی اهواز، یونولیت سقفی خوزستان

 

خرید یونولیت دیواری

برای ثبت سفارش و خرید یونولیت دیواری در شهرهای مختلف خوزستان کافیست با بامدادفوم تماس بگیرید.

یونولیت دیواری شوش، یونولیت دیواری اندیمشک، یونولیت دیواری دزفول، یونولیت دیواری شوشتر، یونولیت دیواری مسجد سلیمان، یونولیت دیواری لالی، یونولیت دیواری اندیکا، یونولیت دیواری ایذه، یونولیت دیواری باغ ملک، یونولیت دیواری قلعه تل، یونولیت دیواری رامهرمز، یونولیت دیواری ماهشهر، یونولیت دیواری بهبهان، یونولیت دیواری امیدیه، یونولیت دیواری ماهشهر، یونولیت دیواری سربندر، یونولیت دیواری آبادان، یونولیت دیواری خرمشهر، یونولیت دیواری شادگان، یونولیت دیواری سوسنگرد، یونولیت دیواری هویزه، یونولیت دیواری حمیدیه، یونولیت دیواری هندیجان، یونولیت دیواری گتوند، یونولیت دیواری باوی، یونولیت دیواری اهواز، یونولیت دیواری خوزستان

 

 

کلام آخر

در این مقاله در خصوص تولید یونولیت سقفی و یونولیت دیواری اطلاعات مفیدی کسب کردیم و دانستیم این مصالح پرکاربرد و پرطرفدار چگونه ساخته می‌شوند. نکته مهمی که در روند تولید باید موردتوجه قرار داد، کنترل کیفیت یونولیت تولیدی است. درجه حرارت و میزان بخار آب، درجه هوای سالن تهویه و کیفیت مواد اولیه از جمله مواردی هستند که باید در کنترل کیفیت لحاظ نمود. البته این موضوع را باید در نظر داشت که این موارد در قیمت یونولیت سقفی و قیمت یونولیت دیواری نیز مؤثر خواهد بود. خرید یونولیت سقفی و دیواری از کارخانه‌های معتبر نظیر کارخانه تولید یونولیت سقفی بامداد فوم خیال شما را از کیفیت محصول خریداری شده آسوده خواهد کرد. همچنین داشتن نشان استاندارد ملی از مواردی است که می‌تواند ضامن کیفیت یونولیت ساختمانی باشد.

 

برای مطالعه بیشتر: بلوک سقفی یونولیت