محاسبه تعداد یونولیت سقفی بامدادفوم
نحوه محاسبه تعداد تیرچه و یونولیت
1401-06-29
فروش مصالح ساختمانی ارزان بامداد فوم
مصالح ساختمانی ارزان
1401-06-30

راهکارهای ساخت سازه ارزان قیمت

ساختمان سازی ارزان قیمت بامداد فوم

 

مصالح ساختمانی ارزان

فناوری‌های جدید، فرصتی را برای فرآیند ساخت و ساز ساده و ارزان قیمت، فراهم کرده‌اند که در هزینه متریال، حمل و نقل و نصب آن‌ها صرفه جویی می‌شود. اگر شما هم قصد درست کردن یک ساختمان مقرون به صرفه را دارید، می‌توانید از مصالح ارزان قیمت استفاده کنید و همچنین باید برخی نکات مهم را در نظر داشته باشید. در این مقاله می‌خواهیم راهکارهای ساخت سازه ارزان قیمت را به شما معرفی کرده و مصالح ساختمانی ارزان را نام ببریم.

 

زمان مطالعه موردنیاز: 9 دقیقه

 

راهکارهای ساخت سازه با قیمتی مقرون به صرفه

برای اینکه ساختمانی مقرون به صرفه بسازید، می‌توانید هزینه‌های اضافه را کنار بگذارید. داشتن طراحی هوشمندانه که همه هزینه‌ها را سنجیده باشد، می‌تواند در صرفه جویی هزینه‌های ساخت و‌‌ساز شما بسیار مفید باشد.

 

برای مطالعه بیشتر: قیمت دیوار پیش ساخته یونولیتی

 

 هندسه ساده

طراحی پر از پیچ و خم و پیچیدگی، خرج زیادی روی دست‌های شما خواهد گذاشت. نیازی نیست هزینه‌های ساخت و ساز را بسنجید، داشتن چنین طرحی نشان‌ دهنده پرهزینه بودن پروژه است. پس از طراح بخواهید که نقشه پیچیده و وسواس گونه را کنار بگذارد و به تمام جزئیات ریز و درشت دقت کند تا طرحی ارائه دهد که خرج زیادی روی دست شما نگذارد.

 

 

 انتخاب دقیق ساختار و مصالح

علاوه بر طراحی ساده، باید به انتخاب دقیق مصالح ساختمانی هم توجه داشته باشید. دوام، طول عمر و نگهداری مصالح روی هزینه کلی ساخت و ساز تأثیر می‌گذارد. پس سعی کنید به سراغ مصالح ساختمانی و بلوک های ارزان قیمت نظیر یونولیت سقفی بروید که نه تنها قیمت مقرون به صرفه‌ای داشته باشند و هزینه کلی را کاهش دهند؛ بلکه کیفیت خوبی هم داشته و به مرور زمان خیلی سریع خراب نشده و از بین نروند. به عنوان مثال، عایق کاری ساختمان می‌تواند باعث پایین بودن قبض برق شود.

 

برای مطالعه بیشتر: تولید کننده یونولیت سقفی

 

هزینه کار ساخت‌و‌ساز

قسمت زیادی از هزینه کل ساخت و ساز به هزینه نیروی کار اختصاص داده می‌شود. بدین ترتیب بهتر است تا حد امکان کارهایی که می‌توانید را خودتان انجام دهید. این مورد روی همه هزینه‌های ساخت‌وساز تأثیر می‌گذارد و باید توجه ویژه‌ای به آن داشته باشید.


راهکارهای ساخت سازه ارزان قیمت بامداد فوم

کارآمد بودن مساحت ساختمان

طبیعی است که مساحت ساختمان تأثیر زیادی روی هزینه ساخت و ساز دارد. هرچه مساحت ساختمان بیشتر باشد، هزینه ساخت و ساز آن هم بیشتر خواهد شد. به همین دلیل اگر می‌خواهید تا جای ممکن هزینه‌ها را کاهش دهید، بهتر است به کمک طراح، راهکار هوشمندانه‌ای برای کارآمد بودن مساحت ساختمان پیدا کنید.

 

 

طراحی فضای ساخت‌و‌ساز

این روزها همه به دنبال ساختمانی با فضای باز هستند و دلیل آن هم ورود نور طبیعی بیشتر به فضای ساختمان و داشتن فضای بیشتر برای تعداد افراد بیشتر است. برای داشتن فضای مناسب هم توانایی طراح است که می‌تواند به شما کمک کند تا طراحی فضا را به طور کارآمد انجام دهید و در عین حال در هزینه‌های ساخت‌و‌‌ساز هم صرفه جویی کنید.

 

برای مطالعه بیشتر: فوم یونولیت

 

 معمار و طراح مناسب

شما باید طراح و معماری را پیدا کنید که در کاهش هزینه‌های ساخت‌و‌ساز به شما کمک می‌کند. در واقع باید سر تا پای معماری که به شما راه حل‌هایی برای کاهش هزینه‌ها ارائه می‌دهد، طلا بگیرید! با این حال، کمک گرفتن از یک معمار و طراح خوب به خود شما بستگی دارد. به عنوان مثال می‌توانید در مراحل اولیه طراحی از او کمک بگیرید و در مرحله احداث از معمار کمک نگیرید تا هزینه‌ها کاهش یابند.

 

خرید مصالح ساختمانی از بامدادفوم: بلوک سقفی یونولیتی کرومیت

 

ارزان ترین مصالح ساختمانی

یکی دیگر از راهکارهای ساخت و ساز مقرون به صرفه، استفاده از مصالح ساختمانی ارزان قیمت نظیر یونولیت، بلوک سقفی و شامل سایر موارد است که در ادامه ذکر می شود را مشاهده می کنید. برای ساخت و ساز ساختمان، مصالح ساختمانی بسیاری هستند که هزینه ارزان قیمتی دارند و می‌توانید با استفاده از آن‌ها، هزینه‌های کلی را به طور قابل توجهی پایین بیاورید. بیایید نگاهی به ارزان ترین مصالح ساختمانی بیندازیم که برای ساخت ساختمانی کم هزینه عالی هستند:


ساخت سازه ارزان بامداد فوم

 

یونولیت

پلاستوفوم و آکاسیف که به نام یونولیت هم شناخته می‌شود و نام اصلی آن پلی ‌استایرن انبساطی یا EPS است، یکی از مصالح ساختمانی ارزان و سبک برای ساختمان سازی است. یونولیت ماده‌ای متخلخل و سبک است که در عایق کاری ساختمان، کاربرد زیادی دارد و برخی مواقع به آن فیبر سفید هم گفته می‌شود. در واقع، یونولیت از فرآیندهای پتروشیمی تولید می‌شود که نوعی پلیمر سفید رنگ، عایق صدا، رطوبت و دما است. از آنجایی که یونولیت بسیار سبک است، عایق صدا و رطوبت می‌باشد و همچنین اجرای آن بسیار سریع و راحت است، طرفداران بسیاری در صنعت ساختمان سازی پیدا کرده است. از طرفی دیگر، یونولیت بسیار ارزان قیمت است و می‌تواند کاهش قابل توجهی در هزینه‌های ساختمان سازی ایجاد کند.

 

 

– کاربرد یونولیت:

 

  1. کاربرد یونولیت در ساخت انواع فوم‌های بسته بندی و انواع یخدان و ترموس است.
  2. یونولیت به عنوان عایق برودتی در سردخانه‌ها و یخچال‌های صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
  3. از یونولیت در تولید بلوک‌های پلاستوفوم سقفی جهت استفاده به عنوان عایق صوتی و حرارتی در ساختمان‌ها استفاده می‌شود.
  4. از ورق‌های یونولیت تا ابعاد 100*200 سانتی ‌متر و ضخامت‌های 4 تا 1000 میلی متر به عنوان زمینه Background انواع تابلوها مانند تابلوی اعلانات و سایر موارد استفاده می‌شود.
  5. از ورق یونولیت به عنوان عایق ساختمان و از بلوک‌های سقفی یونولیت به عنوان جایگزین بلوک‌های سیمانی یا سفالی در صنعت ساختمان سازی به علت عایق بودن در مقابل آب و رطوبت استفاده می‌شود.
  6. از ورق یونولیت با ضخامت‌های مختلف یا دانه‌های فوم (گرانول) در ساخت اشکال، انواع طرح‌ها و حروف فارسی و انگلیسی، ساخت ماکت، تهیه تابلوهای تبلیغاتی و تزئینی و به عنوان فوم ریخته گری و فوم گُل‌سازی و همچنین برخی رشته‌های کار و دانش دوره متوسطه استفاده می‌شود.

 

برای مطالعه بیشتر: انواع سقف های جدید ساختمانی

 

– انواع یونولیت مورد استفاده در ساختمان ‌سازی:

 

 

برای مطالعه بیشتر: یونولیت ساختمانی

 

خرید یونولیت

برای ثبت سفارش و خرید یونولیت در شهرهای مختلف خوزستان کافیست با بامدادفوم با شماره های زیر تماس بگیرید.

یونولیت شوش، یونولیت اندیمشک، یونولیت دزفول، یونولیت شوشتر، یونولیت مسجد سلیمان، یونولیت لالی، یونولیت اندیکا، یونولیت ایذه، یونولیت باغ ملک، یونولیت قلعه تل، یونولیت رامهرمز، یونولیت ماهشهر، یونولیت بهبهان، یونولیت امیدیه، یونولیت ماهشهر، یونولیت سربندر، یونولیت آبادان، یونولیت خرمشهر، یونولیت شادگان، یونولیت سوسنگرد، یونولیت هویزه، یونولیت حمیدیه، یونولیت هندیجان، یونولیت گتوند، یونولیت باوی، یونولیت اهواز، یونولیت خوزستان

 

 

ورق‌های بتنی

ورق بتنی مخلوطی از سیمان و الیاف سلولزی است که به صورت تخته‌های مسطح با اندازه‌های مختلف فشرده می‌شود. ورق بتنی اغلب به عنوان ماده مقاوم در برابر رطوبت مورد استفاده قرار می‌گیرد و می‌توان از آن در دیوارها یا زیرسازی کف ساختمان استفاده کرد که به رسیدگی و نگهداری زیادی احتیاج ندارد. ورق بتنی می‌تواند انتخابی ایده آل برای افرادی باشد که عاشق سبک صنعتی هستند و می‌خواهند در هزینه‌ها صرفه جویی کنند. همچنین گفتنی است که ورق‌های بتنی ضد آب و ضد آتش هستند و از آنجایی که هیچ ماده آلی در بتن وجود ندارد، کپک نخواهد زد.

 

 

چوب بازیافتی

چوب بازیافتی هم منطقی اقتصادی و هم زیست محیطی دارد و یک ماده عالی برای ساختمان ‌سازی است. بیشتر چوب‌های اصلاح ‌شده یا همان بازیافتی، ظاهری روستایی و قدیمی دارند که برای دوستداران سبک‌های کلبه‌ای یا خانه‌های ساحلی جذاب است؛ اما می‌توانید با سنباده‌ کاری کامل و پوششی از رنگ، ظاهری مدرن‌تر به چوب بدهید. البته قیمت این چوب‌های بازیافتی هم با توجه به کیفیت و نوع چوب متفاوت است که شما می‌توانید با توجه انتظار خود از چوب و بودجه‌تان، مدل مورد نظر خود را انتخاب کنید.

 

برای مطالعه بیشتر: شاسی تیرچه

 

آهن موج‌دار یا ورق‌های فلزی راه راه

ورق‌های فلزی راه راه از لحاظ زیبایی و کیفیت فوق العاده هستند و همچنین جز مصالح ساختمانی ارزان قیمت می باشند. شما می‌توانید از این ورق‌های بزرگ فلزی موج‌دار برای پوشاندن دیوارهای داخلی، اضافه کردن سبک مدرن به کناره‌های پیشخوان آشپزخانه، ساخت دیوارهای حیاط خلوت یا حتی پوشش سقف استفاده کنید. آهن موج‌دار یکی از مصالح ساختمانی سبک است که حمل و نقل راحتی دارد و بیشتر در سبک صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

 

– مزایای آهن موج دار:
  1. عدم پوسیدگی در برابر رطوبت
  2. مقاوم در برابر شرایط آب و هوایی سخت و آتش سوزی
  3. نگهداری از ساختمان‌های ساخته شده با ورق‌های آهنی موج‌دار راحت است.
  4. تنها باید برای جلوگیری از زنگ زدگی آهن موج‌دار، یک لایه رنگ کاری ساده انجام دهید.

سازه ارزان قیمت بامداد فوم

 

روکش سنگ

آیا ظاهر سنگ طبیعی را به عنوان مصالح ساختمانی دوست دارید؛ اما وزن و قیمت آن بالا است؟ پس می‌توانید از روکش سنگ استفاده کنید، که اساساً یک ورق نسبتاً نازک از سنگ طبیعی است که روی سطح دیگری مانند چوب یا بتن نصب می‌شود. شما می‌توانید از روکش سنگ برای پوشش هر دیوار داخلی یا خارجی و همچنین اطراف شومینه و دیوارهای حائل استفاده کنید. محدوده قیمت روکش سنگ بسیار گسترده است، زیرا در اشکال و اندازه‌های زیادی موجود هستند؛ اما هر مدل قیمتی دارند که شما می‌توانید با توجه به بودجه خود، نوع مورد علاقه خود را انتخاب کنید. برای استعلام قیمت خرید انواع مصالح ساختمانی، خرید یونولیت سقفی و استعلام قیمت فوم یونولیت می توانید با کارخانه تولید یونولیت سقفی بامداد فوم تماس بگیرید.

 

برای استعلام قیمت خرید انواع مصالح ساختمانی تماس بگیرید

 

سخن پایانی

در این مقاله سعی کردیم راهکارهای ساخت خانه ارزان قیمت را برای شما بیان کنیم. همچنین مصالح ساختمانی ارزان قیمت را به شما معرفی کردیم. در قسمت دوم این مقاله چند مورد دیگر از ارزانترین مصالح ساختمانی را به شما معرفی خواهیم کرد و نکات مهم برای ساختمان‌سازی ارزان قیمت را هم به شما خواهیم گفت. پس اگر می‌خواهید به طور کامل با نحوه ساختمان ‌سازی با مصالح ارزان قیمت آشنا شوید، با ما در مقاله مصالح ساختمانی ارزان همراه باشید.

 

برای مطالعه بیشتر: بلوک یونولیت